Sygnały radiowe AM i FM wysyłane są z nadajników umieszczonych na terenie miasta i odbierane przez antenę radiową samochodu. Sygnał przekazywany jest następnie do radioodbiornika i wysyłany do głośników samochodu.
Gdy do pojazdu dociera silny sygnał radiowy, konstrukcja systemu audio zapewnia odtwarzanie dźwięku o możliwie najwyższej jakości. Jednak w niektórych przypadkach sygnał docierający do pojazdu może nie być silny i czysty. Może to być spowodowane czynnikami takimi jak odległość od nadajnika, bliskość innych nadajników o silnym sygnale, obecność budynków, mostów lub innych przeszkód.
Audycje nadawane w paśmie AM mogą być odbierane w dalszej odległości od nadajnika niż nadawane w paśmie FM. Jest to spowodowane tym, że audycje w paśmie AM nadawane są na niższych częstotliwościach. Te długie, o niskich częstotliwościach fale radiowe mogą rozchodzić się wzdłuż krzywizny Ziemi zamiast w linii prostej.
Ponadto zakrzywiają się wokół przeszkód, przez co zapewniają większy zasięg sygnału.
Sygnał FM nadawany jest z wysoką częstotliwością i nie zakrzywia się wraz z powierzchnią Ziemi. Z tego powodu sygnał w paśmie FM zaczyna zanikać w niewielkich odległościach od stacji nadawczej. Sygnał FM jest też łatwo zakłócany przez budynki, góry i inne przeszkody. Może to wywoływać warunki odsłuchu, stwarzające wrażenie problemów technicznych związanych z radioodbiornikiem.
Warunki te są normalne i nie wskazują na usterki radioodbiornika.
Zanikanie sygnału - W miarę oddalania się od stacji nadawczej sygnał słabnie i dźwięk zaczyna zanikać. W takim przypadku zaleca się wybór innej, silniejszej stacji.
Zakłócenia - Słaby sygnał FM lub duże przeszkody pomiędzy nadajnikiem a radioodbiornikiem mogą zakłócać sygnał, powodując występowanie szumów. Zmniejszenie poziomu tonów wysokich może zmniejszyć ten efekt do czasu ustąpienia zakłóceń.
Zmiana stacji - Gdy sygnał danej stacji FM słabnie, radioodbiornik może odbierać inny, silniejszy sygnał o zbliżonej częstotliwości. Wynika to z charakterystyki technicznej radioodbiornika, przewidującej dostrojenie do najsilniejszego sygnału.
W takim przypadku należy wybrać inną stację o silniejszym sygnale.
Zanikanie wielodrożne - Sygnały radiowe odbierane z różnych kierunków mogą powodować zakłócenia. Może to być spowodowane odbiorem sygnału bezpośredniego i odbitego z pochodzącego z tej samej stacji lub sygnałów z dwóch różnych stacji nadających na zbliżonych częstotliwościach. Jeżeli to nastąpi, do czasu poprawy sytuacji należy wybrać inną stację nadawczą.
Odpowietrzanie filtra paliwa
(silnik wysokoprężny 1,6 L)
Jeżeli nastąpiło całkowite opróżnienie układu
z oleju napędowego lub w przypadku wymiany filtra
paliwa należy upewnić się, że układ paliwowy
został odpowietrzony. W przeciwnym razie mogą
wystąpić trudnośc ...
Włączanie/ przełączanie
Przekręcić kluczyk w stacyjce w położenie 2 więcej.
Ustawić żądaną temperaturę.
Włączanie: Nacisnąć przycisk .
Lampka kontrolna w przycisku
świeci się. Automatyczna regula ...
Ogranicznik
Ogranicznik prędkości jest funkcją pomagającą
kierowcy w nieprzekraczaniu wybranej
prędkości jazdy zwanej prędkością ograniczoną.
Można także połączyć ogranicznik
prędkości z funkcją " ...